همان طور که می دانید امروزه یکی از بزرگ ترین مشکلات و دغدغه های دانش آموزان در درس فیزیک دهم تجربی، عدم یادگیری مفهومی و کاربردی می باشد. در واقع برای این که یک دانش آموز بتواند به سوالات درس فیزیک پاسخ بدهد، باید یک روش مطالعه صحیح را انتخاب کند. بدون تردید داشتن یک منبع آموزشی برای یادگیری مبحث موردنظر به شکل ممفهومی و عمقی بسیار مهم است و در اولین مرحله از مطالعه هر دانش آموزی قرار دارد. در همین زمینه باید برای انتخاب پکیج آموزشی فیزیک دهم تجربی بسیاری از ملاک ها را در نظر بگیرید و با بررسی همه آن ها یک پکیج مناسب را انتخاب کنید. از مهم ترین این ملاک ها می توان به نوع تدریس، جزوه، حجم آموزش، ارائه برنامه مطالعاتی، کیفیت گرافیکی پکیج و ... اشاره کرد. تقریباً تمام موارد گفته شده را می توان در پکیج آموزشی فیزیک دهم تجربی گیتیک به خوبی مشاهده کرد.

آموزش جامع فیزیک

 

خدمات پکیج فیزیک دهم تجربی گیتیک

یکی از مهم ترین نکات برای خرید پکیج آموزشی فیزیک دهم تجربی بدون شک بررسی خدمات ارائه شده همراه با آن پکیج برای دانش آموزان است. به طور کلی همراه با این پکیج امکانات و خدمات متعددی به دانش آموزان ارائه می شود. از مهم ترین این خدمات می توان به ارائه جزوه، برنامه مطالعاتی، چگونگی مطالعه درس فیزیک، راهکارهای سریع برای حل سوالات و ... اشاره کرد. با ما همراه باشید تا با برخی از این خدمات بیشتر آشنا شوید:

ارائه جزوه تایپ شده

ارائه جزوه تایپ شده با فونت نوشتاری مناسب یکی از کاربردی ترین خدماتی است که همراه با پکیج فیزیک دهم تجربی گیتیک به دانش آموزان ارائه می شود. در حقیقت این جزوه به طور کامل با یک فونت مناسب تایپ شده و با بهترین کیفیت گرافیکی نیز به چاپ رسیده است. در دل این جزوه بخش های خاصی وجود دارد که به فرم جای خالی بوده و دانش آموز می بایست همراه با تدریس دبیر آن قسمت ها را پر بکند. طراحی جزوه به این شکل باعث می شود تا دانش آموز در هنگام تدریس دبیر فعالیت داشته باشید و از ذهن خود برای حل سوالات به طور بیشتری کمک بگیرید. در جزوه همراه با پکیج فیزیک دهم تجربی به دانش آموزان کمک می کند تا در حین تدریس دبیر توجه خود را به آموزش اختصاص داده و درگیر نوشتن جزوه و از دست دادن زمان نشوند.

ارائه برنامه مطالعاتی

از دیگر خدمات ارائه شده همراه با پکیج فیزیک دهم تجربی گیتیک می توان به ارائه برنامه مطالعاتی برای پیشبرد مطالب آموزش داده شده اشاره کرد. در واقع همراه با این پکیج یک برنامه مطالعاتی به دانش آموز داده می شود تا بتواند متناسب با تدریس دبیر خود در مدرسه و یا حتی متناسب با برنامه آزمون های آزمایشی در سطح کشور، مباحث موردنظر را مطالعه کرده و به شکل اصولی پیش ببرد. در این برنامه مطالعاتی نکات زیادی در نظر گرفته شده که از مهم ترین این نکات ترتیب اهمیت مباحث از نظر طرح سوال در امتحانات و آزمون ها می باشد.

ارائه روش مطالعه درس فیزیک دهم تجربی

وقتی شما از پکیج آموزشی فیزیک دهم تجربی گینیک استفاده کردید و در کنار آن یک برنامه مطالعاتی را دریافت نمودید، می بایست روش مطالعه خود را متناسب با سطح خود انتخاب کنید. جالب است بدانید که همراه این پکیج به شما آموزش داده می شود که به چه ترتیبی و چگونه درس فیزیک خود را مطالعه کرده و حتی در چه زمان هایی از مرور برای تثبیت مباحث استفاده بکنید. در این روش مطالعه به مواردی همچون شیوه تست زنی، مرور، کنترل زمان، درک مفهوم مباحث و ... اشاره می شود که به دانش آموزان این امکان را می دهد تا دغدغه خود برای یادگیری درس فیزیک را به طور کامل برطرف کنند.

ارائه راهکارهای سریع برای حل سوالات

در پکیج فیزیک دهم تجربی گیتیک و در حین تدریس، دبیر سعی می کند علاوه بر استفاده از روش های مفهومی و اصولی برای تفهیم موضوع به دانش آموز، راهکارهای سریعی را نیز برای سرعت بخشیدن به حل سوال ارائه بکند. برخی از این راهکارها برای محاسبات سریع تر و یا کنترل زمان حل سوالات می باشند. در حقیقت زمانی که شما سوالی را حل می کنید می توانید با کمک این راهکارها مقداری از زمان خود را ذخیره کرده و برای پایخ به سوالات دروس دیگر از آن استفاده کنید. در ضمن این راهکارها به طور کامل مفهومی بوده و منشأ علمی دارند.

پکیج فیزیک دهم تجربی گیتیک چه مزایایی دارد؟

زمانی که شما می خواهید در مورد مزایای پکیج آموزشی فیزیک دهم تجربی گیتیک تحقیق کنید باید ابتدا خدمات ارائه شده توسط این پکیج را بررسی کرده و سپس با مزایای آن آشنا شوید. به این ترتیب شما می توانید مزایا این پکیج را به خوبی درک کنید. یکی از مزایای استفاده از این پکیج دریافت یک آموزش کم حجم ولی در عین حال قوی برای شرکت در کنکور و یا امتحانات مدرسه می باشد. در این پکیج برای مباحث مختلف متناسب با درجه سختی آن ها از روش های تستی و یا تشریحی برای آموزش حل سوالات استفاده شده است. یکی از مزایای دیگر این پکیج می تواند قرارگیری محتوا بر روی پنل شخصی هر دانش آموز باشد. در واقع شما می توانید در هر لحظه از شبانه روز با مراجعه به پنل خود از پکیج فیزیک دهم تجربی استفاده کنید.

پکیج آموزش فیزیک

 

اهمیت استفاده از پکیج فیزیک دهم تجربی برای کنکور

فیزیک دهم تجربی حدود 27 درصد از سوالات درس فیزیک را در دفترچه رشته تجربی به خود اختصاص داده است و در همین راستا از اهمیت زیادی برخوردار است. شما برای حل سوالات آن می بایست ابتدا درس هر مبحث را به طور کامل و مفهومی آموزش ببینید. به همین منظور باید از یک منبع آموزشی پیشرفته استفاده بکنید که روش های تستی، مفهومی و کوتاهی را برای حل سوالات فیزیک دهم رشته تجربی ارائه می کند. پکیج فیزیک دهم تجربی گیتیک می تواند یکی از بهترین گزینه ها در این زمینه باشد. در این پکیج روش های مفهومی و در عین حال کوتاه برای حل سوالات و همچنین برنامه مناسب برای مطالعه مباحث تدریس شده به دانش آموز ارائه می شود. به همین خاطر می توان گفت که این پکیج از اهمیت بالایی در یادگیری درس فیزیک پایه دهم تجربی برای دانش آموزان کنکوری برخوردار است.

اهمیت استفاده از پکیج فیزیک دهم تجربی برای امتحانات

مهم ترین عاملی که می تواند به شما برای کسب نمره 20 در امتحانات کمک بکند، بدون تردید استفاده از یک منبع آموزشی استاندارد و کم حجم است. پکیج فیزیک دهم تجربی گیتیک می تواند به شما این امکان را بدهد تا در کنار یادگیری روش های تستی برای حل سریع سوالات، روش های تشریحی را نیز برای گرفتن نمره 20 در امتحانات بیاموزید. روش های تشریحی بدون یادگیری اصولی و مفهومی نمی تواند به تنهایی کافی باشد و به همین سبب این پکیج می تواند از این نظر خود را نسبت به سایر محصولات متمایز کرده برای همه دانش آموزان مفید باشد. استفاده از یک جزوه با سوالات متنوع و متعدد می تواند به شما کمک بکند تا در زمان امتحانات با مطالعه یک جزوه استاندارد و بدون نیاز به منبعی دیگر، برای امتحان خود آماده شوید.

پکیج فیزیک

 

مقایسه پکیج فیزیک دهم تجربی گیتیک با محصولات مشابه

زمانی که شما پکیج فیزیک دهم تجربی گیتیک را با سایر محصولات مشابه مقایسه می کنید، بدون تردید به برخی از تفاوت ها پی خواهید برد. برای مثال این پکیج از جزوه هایی برخوردار است که به شما کمک می کند در حین تدریس استاد، شما نیز فعالیت داشته و سوالات مختلفی را حل کنید. این پکیج در مقایسه با اغلب پکیج های موجود از حجم آموزشی مناسبی برخوردار است و به دانش آموزان این امکان را می دهد تا بتوانند به آزمون های آزمایشی رسیده و درصد مطلوبی را کسب نمایند. تعداد کمی از پکیج های موجود برنامه مطالعاتی استاندارد برای دانش آموزان ارائه می کنند که پکیج فیزیک دهم تجربی گیتیک نیز از جمله این پکیج ها می باشد.

نکات لازم برای تهیه پکیج فیزیک دهم تجربی

هنگامی که یک دانش آموز می خواهد یک پکیج آموزشی برای فیزیک دهم تجربی را تهیه کند ابتدا دچار شک و تردید در کیفیت آن محصول می شود. در همین راستا سعی می کند از افراد مختلفی در مورد کیفیت آن پکیج سوالاتی را بپرسد. در واقع شما باید متناسب با سطح خود یک منبع مناسب و اصولی را انتخاب کنید. به همین خاطر سعی کنید نمونه تدریس پکیج های مختلف را دیده و سپس متناسب با میزان یادگیری خود از هر کدام، یکی از آن ها را تهیه کنید. البته تجربه مشاوران و دانش آموزانی که از این پکیج ها استفاده کرده اند نیز می تواند به شما تا حدی کمک بکند ولی بهترین گزینه برای انتخاب یک پکیج کاربردی دیدن نمونه تدریس و مقایسه آموزش ها با یکدیگر است. 

آموزش کامل فیزیک

 

بودجه بندی مباحث فیزیک دهم تجربی در کنکور

در حالت کلی هر دانش آموز رشته تجربی که قصد شرکت در کنکور سراسری را دارد، باید خودش را برای پاسخ دادن به 30 سوال فیزیک آماده بکند. کنکور های برگزار شده در رشته تجربی در نظام جدید نشان داده است که حدود 8 سوال از 30 سوال طرح شده مختص به سال دهم می باشد. به همین منظور فیزیک دهم تجربی از اهمیت بالایی در کنکور برخوردار است. به طور معمول از فصل اول فیزیک دهم فقط یک سوال در کنکور طرح می شود که در بیشتر موارد این سوال حفظی و یا حتی مفهومی می باشد. از فصل دوم و سوم فیزیک دهم نیز 2 سوال طرح می شود که اغلب به فرم مسئله ای هستند. فصل چهارم این پایه 3 سوال را به خود اختصاص داده که اغلب دانش آموزان با حل آن ها کمی مشکل دارند. به این ترتیب شما با شناخت این بودجه بندی از فصول مختلف کتاب فیزیک دهم تجربی به اهمیت آن در کنکور پی خواهید برد و می توانید هر فصل را متناسب با اهمیت آن چندین بار مطالعه کنید.

در نتیجه دانش آموزان کنکوری و یا حتی پایه دهم رشته تجربی برای یادگیری اصولی درس فیزیک خود باید ابتدا از یک آموزش استاندارد برای یادگیری مفهومی مبحث موردنظر استفاده کنند و سپس در ادامه با استفاده از یک برنامه و شیوه مطالعاتی صحیح، فیزیک دهم تجربی را به خوبی فرا بگیرید. در این زمینه پکیج فیزیک دهم رشته تجربی گیتیک می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای هر دانش آموزی باشد.