ربات انسان نمای تسلا رو نمایی شد

 

 

ایلان ماسک از ربات تسلا رونمایی کرد که در اینده قرار است جایگزین کارگران انسانی و کار های خطرناک و امدادی شود

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، در جریان رویداد هوش مصنوعی این کمپانی اعلام کرد که تسلا مشغول توسعه‌ی یک ربات انسان نماست. طبق آنچه اعلام شده، ربات تسلا با نام تسلا بات (Tesla Bot) شناخته می‌شود و قابلیت‌های زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به قابلیت‌های امدادی اشاره کرد.

این ربات تقریبا ابعادی مشابه یک انسان لاغر اندام دارد و وزن آن معادل ۱۲۵ پوند (۵۶.۶ کیلوگرم) ‌است. طبق اعلام ماسک، تسلا بات به نمایشگری مجهز خواهد شد که به جای صورت آن قرار می‌گیرد و از این طریق می‌تواند اطلاعات را نمایش دهد.

همچنین او ادعا کرده این ربات توانایی بلند کردن بار تا وزن ۱۵۰ پوند و جابجا کردن بار تا وزن ۴۵ پوند را دارد. البته، سرعت جابجایی تسلا بات تنها ۵ مایل در ساعت است.

ماسک در ادامه‌ی سخنانش در توصیف ربات انسان‌نمای شرکتش گفته است که آن را به‌ گونه‌ای طراحی کرده‌اند که گویی دریک سطح مکانیکی و فیزیکی قرار دارد که می‌توان از آن گریخت و احتمالا آن را شکست.

این ربات که به گفته‌ی ماسک از نرم افزار اتوپایلوت تسلا بهره می‌گیرد، به ۸ دوربین مجهز است که محتوا را به شبکه عصبی طراحی شده توسط تسلا انتقال می‌دهند.

این شبکه‌ی عصبی کارکرد مغز انسان را شبیه‌سازی می‌کند، البته این شبیه سازی تا حدی پیش می‌رود که به دستگاه اجازه دهد با کمک دوربین‌ها محیط اطراف خود را تحلیل کند و تشخیص دهد در صورت رو‌به‌رو شدن با موانع باید چه کاری انجام دهد و بتواند راه‌ها و تصاویر مختلف را برچسب ‌گذاری کند.

 

به نظر شما ایا این ربات ها روزی برای نوع بشر خطرساز خواهند شد؟

دقیقا تصویری که پرفسور هاوکینگ داشت!wink